vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Setkání členů a přátel ČSOP 2020 na Třeboňsku

Zástupci ZO ČSOP Třeboň přivítali účastníky ve dnech 4. – 6. září 2020 v rekreačním středisku Nový Řadov (https://www.novyradov.cz/pobyty.htm) na Třeboňsku.

Při pátečních přednáškách seznámil vedoucí Správy CHKO Třeboňsko účastníky se zajímavostmi unikátní oblasti jižních Čech. O tom, jak poznávat s dětmi přírodu všemi smysly povídal vedoucí třeboňského přírodovědného kroužku Václav Bartuška. Sobotní exkurze nás zavedly jak jinak, než na Třeboňsko a to přímo na jeho ikonická místa. Na ty, kteří už mají Třeboňsko prochozeno křížem krážem, čekaly exkurze na méně známá místa oblasti – do PR Dračice a PP Pískovna u Dračice zajímavých svými přírodními skvosty, ale také historií spojenou s původně největšími železárnami v Čechách. Pro ty, kteří vyhledávají méně náročné aktivity byla připravena exkurze do Botanického ústavu v Třeboni vyhlášeného svou unikátní sbírkou vodních a mokřadních rostlin. Na ni navazovala návštěva třeboňské záchranné stanice a její komunitní zahrady. Rodiny s dětmi ocenily výpravu k nejstaršímu dubu CHKO Třeboňsko pod vedením vedoucího MOP Volavky.

Fotografie ze setkání na facebookových stránkách ČSOP

aktualizace 25.5.2021 | nahoru | tisk print