vytištěno ze stránek www.csop.cz | kontakt: ÚVR ČSOP, Michelská 5, 140 00 Praha 4 | tel.: 222 516 115, 222 511 496, email: info@csop.cz

Odkazy

kontakt:

ČSOP
Michelská 48/5
140 00 Praha 4
IČ: 00103764
DIČ: CZ00103764

tel.: 222 516 115,
tel.: 222 511 496
email: info@csop.cz

fakturační údaje

kontakty na kancelář


facebook logo instagram logo

Setkání členů v Bečově

Ochutnávka minerálkyJiž poosmé měli členové ČSOP možnost setkat se a poznat další atraktivní kout naší země. Ve dnech 4.–6. září 2009 se konalo celostátní Setkání členů a přátel ČSOP, tentokrát v malebném Bečově nad Teplou.

Na Setkání se sešlo na 120 účastníků z celé republiky, pro které pořádající organizace ZO ČSOP Berkut společně s dalšími místními organizacemi ZO ČSOP Kladská a ZO ČSOP Chodov a Kanceláří ÚVR ČSOP připravily nabitý program.

NPP KřížkyPáteční odpoledne bylo věnováno praktickým informacím, které ocenili zejména aktivní členové základních organizací. Dozvěděli se, jak připravit podklady pro grafické zpracování tiskovin. Ti, kteří se deštivé odpoledne rozhodli strávit raději toulkami po okolí, byly připraveny trasy různé náročnosti. Na večerní slavnostní zahájení nás přišla osobně pozdravit také starostka Bečova Oľga Haláková.

Na sobotu odpoledne připravila ZO ČSOP Kladská exkurzi po CHKO Slavkovský les, s návštěvou NPP Upolínová louka a NPP Křížky, minerálního pramene Magnesia a dalších znovu objevených pramenů a naučné stezky Kladská. Dopolední přednášky exkurzi doplnily a pořádající organizace účastníky seznámily se svými aktivitami.

Slavnostní  otevření lokality Nad řekou Nedělní program byl věnován samotnému Bečovu a aktivitám ZO ČSOP Berkut. Členové organizace představili Bečovskou panoramatickou stezku a Bečovskou botanickou zahradu, jejíž postupné obnově se usilovně věnují. Další část území zahrady, lokalita „Nad řekou“, byla díky jejich práci slavnostně otevřena. Součástí otevření, které bylo zároveň vyvrcholením celého programu Setkání, bylo vystoupení písničkáře a dokumentaristy Bedřicha Ludvíka.

Po celou dobu akce se členové ZO ČSOP Chodov věnovali dětským účastníkům Setkání, kterých se v Bečově sešlo kolem dvaceti.

aktualizace 12.8.2010 | nahoru | tisk print